Smile, it's Monday!


MobileMonday Lithuania

Renginys

"Visa" mobilieji mokėjimai

Trečiadienis, 2008 10 08 d.

Didžiausi pasaulio mokėjimų operatoriai diegia mobiliuosius mokėjimus

Per rugsėjo pabaigoje įvykusį „MobileMonday“ renginį buvo nemažai diskutuojama apie problemas, su kuriomis susiduria operatoriai kurdami mobilių mokėjimų sistemas bei jas įgyvendindami versle.

Tuo metu toks mokėjimų gigantas kaip „Visa“ paskelbė „krūvą“ naujienų apie savo projektus, susijusius su mobiliaisiais mokėjimais. Įdomiausias jų – tai pilotinis projektas, leisiantis „Visa“ kreditinių kortelių naudotojams pervesti pinigus į kitas korteles vien mobiliojo telefono pagalba. Šitokį projektą įgalina kita „Visa“ iniciatyva – „Visa mobile“ platforma. Jos pagrindu jau plėtojamos paslaugos telefonams su „Android“ operacinė sistema. „Visa“ taip pat kooperuojasi su „Nokia“ ir skelbia, kad naujos kartos „Nokia“ telefonuose taip pat veiks mobiliųjų mokėjimų paslauga.

Visa“ ir U.S. Bank mobilių mokėjimų pilotinis projektas

Pirmojoje bandomojo projekto fazėje dalyvaus apie 6000 „Visa“ kortelių naudotojų. Projekto dalyviai galės vykdyti lėšų pavedimus naudodamiesi mokėjimų platforma, pasiekiama per mobiliojo telefono naršyklę. Šioje fazėje tikimąsi, kad projektas suteiks daugiau naudingos informacijos apie vartotojų elgesį naudojantis mobiliaisiais mokėjimais. Jei viskas vystysis sėkmingai, antrojoje projekto fazėje žadama pasiūlyti tarptautinius mokėjimus. Tikimąsi, kad tai turėtų įvykti 2009 metų pirmojoje pusėje.

Cituojant projektą pristačiusią „Visa“ vadovę, "Kai vis daugiau ir daugiau vartotojų naudojasi mobiliaisiais įrenginiais siekdami supaprastinti savo kasdienį gyvenimą, „Visa“ mato reikšmingą galimybę suteikti žmonėms saugų būdą siųsti ir gauti pinigus. „Visa“, naudodamasi savo verslo tinklu, kuris jungia 16 tūkst. bankų bei 1,6 mlrd. kortelių savininkų, gali pasiūlyti saugius ir patogius mobilius mokėjimus ne tik vietiniu bet ir tarptautiniu lygiu".

Visa mobile“ platforma

„Visa“ teigimu, mobilieji įrenginiai įgalina naują, daug žadančią mokėjimų formą. Todėl „Visa“ plėtoja paslaugų platformą mobiliesiems įrenginiams. Didžiausio mokėjimų operatoriaus pasaulyje mobilių paslaugų vizija apima tris pagrindinius aspektus:

  • bekontakčius mokėjimus pardavimo vietose;
  • nuotolinius mokėjimus (elektroniniam verslui - interneto ar sms pagalba);
  • pinigų pervedimus naudojant mobiliuosius įrenginius.

„Visa“, vykdydama bandomuosius projektus (tarp kurių yra ir anksčiau minėtas projektas, plėtojamas kartu su U.S. Bank), tobulina platformą jau keletą metų siekdama sukurti pridėtinę vertę tiek vartotojui, tiek paslaugų teikėjams. Šiuo metu platforma leidžia valdyti savo sąskaitą, gauti ir tvarkyti nuolaidas, gauti saugumo įspėjimus, vykdyti mokėjimus. Tiesa, platforma šiuo metu yra bandymų stadijoje ir prieinama vykdant mokėjimus tik su tam tikrais partneriais, be to ribojant šalis, kuriose tokie testai vyksta.

Visa“ ir „Nokia“ bendradarbiavimas


Visa mobile“ platforma bus įdiegta naujajame didžiausio mobiliųjų aparatų gamintojo telefone „Nokia 6212 Classic“, kuris turėtų pasirodyti šių metų spalio mėnesį. Gaila, bet aplikacija galės naudotis tik dalis vartotojų - projekte dalyvaujančių finansinių institucijų klientai. Įdomu yra tai, kad „Nokia“ naujajame telefone įdiegė NFC mikroschemą (Near Field Communications chipset), kuris padės vykdyti nekontaktinius „Visa“ mokėjimus pardavimo vietose.


Lėtas ir sudėtingas procesas


Šiais greitai kintančiais telekomunikacijų ir naujų technologijų laikais, net tokie gigantai kaip „Nokia“, „Visa“, „Mastercard“ bei didžiausi bankai sunkiai sugeba plėtoti mobilių mokėjimų sistemos diegimą pasaulyje. Pavyzdžiui, NFC technologija jau buvo „Nokia“ ir „Visa“ kompanijų išbandyta 2005 metais. „Nokia“ ir „Mastercard“ panašų projektą vykdė dar šių metų pradžioje. Galimybė naudotis mobiliais mokėjimais suteikiama tik mažytei daliai klientų tik tam tikroms paslaugoms ir taikomi kiti ribojimai (pvz. maksimali atsiskaitymo suma naudojant NFC technologija yra 25 JAV doleriai, t.y. kai operacija nepatvirtinama mokėtojo parašu). Išlieka klausimas ar rinkos vis dar nepribrendo plačiam mobilių mokėjimų naudojimui ar tiesiog didžiosios korporacijos stengiasi išmelžti jau senstančią įprastinių mokėjimų "karvę". Taip pat, ar yra didelis progresas nuo „Visa“ ar „Mastercard“ kortelės nuskaitymo kasoje iki telefono brūkštelėjimo per specialų įrenginį prie kasos?

Parengta atsižvelgiant į „Visa“, „Nokia“, „MasterCard“ spaudos pranešimus bei www.cellphonedigest.net informaciją.

Parengė Linas Liktorius

Komentarai

Palikite savo komentarą
Vardas, Pavardė:*
 
El. pašto adresas:*
 
nebus rodomas
Komentarai:*
 
Komentarai 1 - 5 5 puslapiai: 0

 Viki, 2016-05-10 09:39
This ariclte keeps it real, no doubt.

 Essence, 2012-01-22 09:28
Hey, that's powruefl. Thanks for the news.

 Youngy, 2012-01-12 13:26
The expertise shines through. Thanks for taking the time to aswenr.

 online, 2009-12-28 14:52
kodel gi ne:)

 online, 2009-12-28 09:18
reikia patikrinti:)

Komentarai 1 - 5 5 puslapiai: 0


„MobileMonday” renginiai

Organizatorius


Archyvas

Rėmėjai